10.12. - 14.12.2018

OBIAD

PODWIECZOREK

10.12.2018

Chleb pełnoziarnisty, masło, jajko, rzodkiewka, ogórek zielony, szczypiorek, kawa z mlekiem, woda z cytryną (1,3,7)

D-chleb pełnoziarnisty, masło,ogórek zielony, rzodkiewka, szczypiorek, herbata

Zupa neapolitańska z makaronem nitki, serem żółtym i zieleniną na udkach z kurczaka, ryż zapiekany z jabłkiem i cynamonem, mandarynka, kompot owocowy (1,7,9)

D-zupa bez sera i śmietany

Tosty z szynką konserwową (92% mięsa), keczup, herbata z pigwą (1)

11.12.2018

Owsianka na mleku, chleb pełnoziarnisty, masło, pasztet drobiowy, papryka żółta, jabłko, herbata , woda z cytryną (1,7)

D-bez zupy mlecznej

Krupnik z kaszy jęczmiennej z ziemniakami i zieleniną na łopatce, ziemniaki, schab duszony w sosie własnym, sałatka z ogórków, kompot owocowy (9)

Kisiel cytrynowy, chrupki kukurydziane

Śniadanie komponowane według uznania dzieci

Składniki: Chleb pełnoziarnisty, masło, serek Bieluch waniliowy, parówki z szynki (93% mięsa), pomidory koktajlowe, papryka pomarańczowa, herbata,woda z cytryną (1,7)

Barszcz ukraiński z ziemniakami, na łopatce wieprzowej, ziemniaki, jajko sadzone, fasolka szparagowa z wody, kompot owocowy (1,9)

D- zupa bez śmietany, kotlet schabowy panierowany

Sałatka owocowa, słomka ptysiowa

13.12.2018

Chleb pełnoziarnisty, masło, serek topiony z szynką, rzodkiewka, marchewka do chrupania, kakao, woda z cytryną (1,7)

D-chleb pełnoziarnisty, masło, polędwica drobiowa (78 % mięsa), rzodkiewka, herbata

Zupa porowa z makaronem wstążki i zieleniną na łopatce, ziemniaki, kotleciki mielone z mięsa wieprzowego, duszona kapusta kiszona, kompot owocowy (9)

14.12.2018

Chleb pełnoziarnisty, pasta z tuńczyka z cebulą, jajkiem, papryką czerwoną, ogórkiem konserwowym i kukurydzą, herbata , woda z cytryną (1,3,4,7)

D-chleb pełnoziarnisty, masło, powidła śliwkowe , herbata

Zupa krem z warzyw z groszkiem ptysiowym na maśle, pierogi z mięsem gotowanym i kapustą kiszoną, jabłko, kompot owocowy (1,7,9)

Kasza manna na mleku z musem truskawkowym (7)

D- kasza manna na wodzie z musem truskawkowym

Do przygotowywania posiłków używana jest:

śmietana 18%, mleko 2%,  sos sojowy, cukier trzcinowy oraz miód.

Numery alergenów występujących w posiłkach:

D - DIETA

1. Zboża zawierające gluten
2. Skorupiaki i produkty pochodne
3. Jaja i produkty pochodne
4. Ryby i produkty pochodne
5. Orzeszki ziemne (arachidowe)
6. Soja i produkty pochodne
7. Mleko i produkty pochodne
8. Orzechy
9. Seler i produkty pochodne
10. Gorczyca i produkty pochodne
11. Nasiona sezamu i produkty pochodne
12. Dwutlenek siarki
13. Łubin
14. Mięczaki

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową. W związku  z powyższym przy jadłospisie będzie można znaleźć spis alergenów, a przy każdym dniu numer alergenu  jaki zawiera danie.

Codziennie w trakcie dnia dzieci

otrzymują dodatkowo wodę mineralną niegazowaną