14.01. - 18.01.2019

OBIAD

PODWIECZOREK

14.01.2019

Chleb pełnoziarnisty, masło, kiełbasa żywiecka (84% mięsa), rzodkiewka, sałata zielona, herbata malinowa z miętą, woda z cytryną (1,7)

Zupa ogórkowa z ziemniakami na łopatce wieprzowej, naleśniki z powidłami śliwkowymi, brzoskwinia w syropie, kompot owocowy (1,7,9)

D-zupa bez śmietany

Tosty z serem żółtym i keczupem , herbata (1,7)

D-tosty z szynką konserwową (92% mięsa)

15.01.2019

Zacierka na mleku, rogalik, masło, miód, jabłko, herbata, woda z cytryną, (1,7)

D-bez zupy mlecznej

Krupnik z kaszy jaglanej z ziemniakami i zieleniną na łopatce wieprzowej, ziemniaki, kotlet schabowy panierowany, duszona kapusta kiszona, morela suszona, kompot owocowy (9)

Kisiel cytrynowy – wyrób własny, mandarynka

16.01.2019

Śniadanie komponowane według uznania dzieci

Składniki:

Chleb pełnoziarnisty, masło, pasztet z kaczki, polędwica drobiowa (78% mięsa), pomidory koktajlowe, ser biały, ogórek zielony, kawa z mlekiem,woda z cytryną (1,7)

D-herbata

Zalewajka z ziemniakami na wywarze z jarzyn, zapiekanka z makaronu z piersią kurczaka i warzywami, orzechy ziemne niesolone, kompot owocowy (1,8,9)

Winogrona, banan, pomarańcza, paluchy kukurydziane

17.01.2019

Chleb pełnoziarnisty, masło, serek topiony, papryka czerwona, chipsy jabłkowe, herbata, woda z cytryną (1,7)

D-chleb pełnoziarnisty, masło, dżem z owoców leśnych

Zupa pomidorowa z ryżem i zieleniną na wywarze z jarzyn, kluski śląskie z gulaszem wołowym, surówka z kapusty czerwonej, kompot owocowy (1,9)

Kasza manna na mleku z musem truskawkowym (7)

D- kasza manna na wodzie z musem truskawkowym

18.01.2019

Chleb pełnoziarnisty, masło, pasta z tuńczyka z kukurydzą, ogórkiem konserwowym, papryką czerwoną i cebulą, słonecznik łuskany, kawa z mlekiem, woda z cytryną (1,7)

D-chleb pełnoziarnisty, masło, szynka naturalna (91% mięsa), ogórek konserwowy, papryka czerwona, herbata

Zupa z pory z z makaronem muszelki i zieleniną na łopatce wieprzowej, ziemniaki, udko pieczone w rękawie, marchewka duszona z groszkiem, śliwka suszona, kompot owocowy (1,3,9)

D-zupa bez śmietany

Melon, kiwi, słomka ptysiowa

Do przygotowywania posiłków używana jest:

śmietana 18%, mleko 2%,  sos sojowy, cukier trzcinowy oraz miód.

Numery alergenów występujących w posiłkach:

D - DIETA

1. Zboża zawierające gluten
2. Skorupiaki i produkty pochodne
3. Jaja i produkty pochodne
4. Ryby i produkty pochodne
5. Orzeszki ziemne (arachidowe)
6. Soja i produkty pochodne
7. Mleko i produkty pochodne
8. Orzechy
9. Seler i produkty pochodne
10. Gorczyca i produkty pochodne
11. Nasiona sezamu i produkty pochodne
12. Dwutlenek siarki
13. Łubin
14. Mięczaki

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową. W związku  z powyższym przy jadłospisie będzie można znaleźć spis alergenów, a przy każdym dniu numer alergenu  jaki zawiera danie.

Codziennie w trakcie dnia dzieci

otrzymują dodatkowo wodę mineralną niegazowaną