1. Witamy Nowy Rok.

2. Na śniegu.

3.Dzień Babci i Dziadka.

4.Sporty zimowe.

• Zrozumienie i utrwalenie stałego następstwa dni i nocy, pór roku, dni tygodnia, miesięcy w roku.
  • Wdrażanie do uważnego słuchania tekstów literackich, piosenek z dziecięcego repertuaru oraz utworów muzyki poważnej i wypowiadania się na ich temat.
  • Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci poprzez wypowiedzi inspirowane tekstem literackim, dziełem sztuki, obrazkiem, tematem dnia.
  •  Zapoznanie z tradycjami i zwyczajami związanymi z pożegnaniem Starego i powitaniem Nowego Roku.
  • Wzbogacenie słownika czynnego nazwami zimowych dyscyplin sportowych oraz sprzętu sportowego.
  • Wzmacnianie więzi rodzinnych.
  • Wyjaśnienie i utrwalenie pojęć: kocia muzyka, zachowanie fair play.
  • Wprowadzenie i wyjaśnienie pojęcia rym. Kształtowanie umiejętności wyszukiwania i tworzenia rymów.
  • Kształtowanie umiejętności posługiwania się pojęciami związanymi z określaniem stosunków czasowych:

wczoraj, dzisiaj, jutro oraz określeniami typu: starszy, młodszy, starość, młodość.

• Pobudzanie do kreatywnego myślenia, rozwijanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego podczas

zagadek słownych, sensorycznych, logicznych, eksperymentów.

• Wspomaganie rozwoju intelektualnego podczas zabaw logicznych, słownych i gier planszowych.
  • Rozwijanie umiejętności matematycznych w zakresie przeliczania, klasyfikowania obiektów, układania rytmów, prawidłowego posługiwania się określeniami: największy, najmniejszy.
  • Kształtowanie umiejętności posługiwania się zegarem.
  • Utrwalenie pojęcia liczby sześć w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.
  • Kształtowanie pojęcia stałości objętości płynu.
  • Zapoznanie ze znakiem graficznym liczby sześć – cyfrą 6.
  • Doskonalenie orientacji przestrzennej, orientacji w schemacie ciała oraz orientacji na kartce papieru.
  • Zapoznanie z obrazem graficznym głosek j, k oraz wyrazami podstawowymi jama, kot.
  • Rozwijanie sprawności grafomotorycznej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej poprzez ćwiczenia motoryki małej, kreślenie szlaczków literopodobnych oraz liter.
  • Rozbudzanie zainteresowania czytaniem i pisaniem.
  • Doskonalenie umiejętności dokonywania analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej podanych wyrazów.
  • Doskonalenie umiejętności odczytywania wyrazów, zdań w obrębie poznanych liter oraz globalnego czytania wyrazów związanych z tematyką zajęć.
  • Wspomaganie prawidłowego rozwoju narządów artykulacyjnych i oddechowych.
  • Wdrażanie do starannego naśladowania N. podczas ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i gimnastyki buzi i języka.
  • Utrwalenie zasad bezpiecznego, higienicznego i estetycznego przygotowania posiłku.
  • Wdrażanie do radzenia sobie z emocjami towarzyszącymi rywalizacji i przegranej.
  • Rozbudzenie zainteresowania historią rodziny.
  • Utrwalenie nazw poszczególnych członków rodziny oraz określeń odnoszących się do stopnia pokrewieństwa.
  • Rozbudzenie zainteresowania dziełami sztuki przedstawiającymi zimowe pejzaże.
  • Wdrażanie do umiejętnego posługiwania się nowymi technikami plastycznymi.
  • Rozwijanie wyobraźni, kreatywności, twórczej postawy oraz poczucia estetyki podczas wykonywania prac plastyczno-technicznych i konstrukcyjnych.
  • Rozwijanie wrażliwości muzycznej poprzez różne formy aktywności muzyczno-ruchowej.
  • Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia poranne, gimnastyczne i zabawy ruchowe.
  • Wdrażanie do starannego wykonywania ćwiczeń stymulujących rozwój, aktywizujących układ nerwowy i uwalniających od stresu.
  • Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych
  • Zrozumienie znaczenia ruchu na świeżym powietrzu dla zdrowia człowieka