1. Zdrowie na wiosnę

2. Wiosna na wsi

3. Kubusiowi Przyjaciele Natury- Dni Ziemi.

4.Wiosenny ogródek.

• Umacnianie integracji grupowej i promowanie zachowań pozytywnych wobec innych dzieci.
  • Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych podczas wypowiedzi na temat własnych doświadczeń, uczuć, emocji, preferencji i uzasadniania własnego zdania.
  • Rozwijanie kompetencji językowych poprzez wyszukiwanie wyrazów o przeciwstawnym znaczeniu, dokańczanie zdań, wyjaśnianie procesów i zjawisk przyrodniczych na podstawie ilustracji.
  • Poznanwanie podstawowych zachowań proekologicznych.
  • Wdrażanie do dbania o przyrodę
  • Uczenie się zasad pielęgnacji roślin
  • Propagowanie wartościowego spędzania czasu wolnego poprzez korzystanie z szerokiej gamy aktywności fizycznych, jak zabawa ruchowa, spacer, wybrana dyscyplina sportowa, gra zespołowa czy gimnastyka.
  • Wspomaganie prawidłowego rozwoju aparatu artykulacyjnego.
  • Kształtowanie sprawności manualnej i spostrzegawczości.
  • Rozpoznawanie różnych owoców i warzyw.
  • Rozwijanie umiejętności pracy w grupie, formułowania pytań i odpowiadania na nie.
  • Poznawanie pojęcia recyklingu.
  • Rozpoznawanie materiału, z jakiego zrobiony jest dany przedmiot i efektywnego segregowania odpadów.
  • Poznawanie procesu powstawania surowców i przetwarzania ich.
  • Doskonalenie umiejętności dzielenia wyrazów na sylaby i głoski, łączenia sylab w wyrazy oraz wyrazów w zdania.
  • Zapoznanie z obrazem graficznym głosek ł, n,w (drukowanych i pisanych, wielkich i małych).
  • Rozbudzanie wrażliwości sensorycznej poprzez stwarzanie warunków do poznawania świata wszystkimi zmysłami.
  • Rozwijanie umiejętności odczytywania informacji przekazywanych za pomocą prostych oznaczeń, rysunków i symboli.
  • Wyrobienie nawyku ubierania się stosownie do warunków atmosferycznych.
  • Nauka na pamięć, wspólny taniec i śpiew piosenek
  • Rozwijanie kreatywności i wyobraźni podczas wykonywania prac plastycznych i improwizacji muzyczno-tanecznych.
  • Kształtowanie poczucia rytmu w czasie zabaw muzycznych.
  • Doskonalenie umiejętności dodawania, odejmowania, szacowania, klasyfikowania oraz ustalania równoliczności zbiorów poprzez łączenie w pary.
  • Wspomaganie rozwoju fizycznego poprzez ćwiczenia poranne, gimnastyczne i zabawy ruchowe.