• Nasza grupa

Pomoc nauczyciela:    Monika Warzyńska

Woźna:         mgr Monika Wojtas

Grupa funkcjonuje w godzinach: 7:00 - 16:00

Grupa „Żabki”  liczy 22 dzieci, 6 letnich. Dzieci bardzo dobrze odnalazły się wśród nowych kolegów oraz  koleżanek, chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw  jak i zajęć dydaktycznych.  Wszyscy  bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane  w sali przedszkolnej  jak i na placu zabaw. Do ulubionych należą również zabawy rytmiczne, taneczne przy muzyce. Przedszkolaki chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i  koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek oraz rymowanek. Bardzo też lubią zabawy w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz wyjściem do ogrodu, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzają wiedzę , rozwijają swoje zainteresowania. Przed nimi bowiem ważne wyzwaniem- przygotowanie do nauki czytania i pisania oraz osiągnięcia dojrzałości szkolne j, podjęcia nauki w szkole.  Każdego dnia z uśmiechem na twarzach z łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu jest dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.