1. To jestem ja.

2. Moja grupa.

3. Moja droga do przedszkola.

4. Idzie jesień...przez las, park.

• poznawanie imion i nazwisk dzieci z grupy.
  • rozpoznawanie swojego znaczka rozpoznawczego wśród innych znaczków
  • uczestniczenie we wspólnych zabawach.
  • obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie w bliskim otoczeniu przedszkola
  • gromadzenie owoców drzew w kąciku przyrody; wykorzystywanie ich do wszelkiej działalności: matematycznej, plastycznej, muzycznej, w relaksacji lub w ćwiczeniach ruchowych.
  • określanie, na podstawie dwóch obrazków, co zdarzyło się wcześniej, a co później.
  • skupianie uwagi na przedmiotach, treściach (krótkich) przekazywanych przez nauczyciela
  • określanie położenia przedmiotów w przestrzeni; stosowanie określeń: na, pod, w, przed, za, obok.
  • określanie kierunków ruchu, stosowanie określeń: do góry, w dół, do przodu, do tyłu, w bok.
  • wyodrębnianie obiektów do liczenia; określanie ich ilości: dużo, mało.
  • porównywanie przedmiotów; klasyfikowanie ich ze względu na jakość (np. barwa, wielkość) i przynależność (np. klocki do klocków, kredki do kredek).
  • poznawanie zasad ruchu drogowego w celu bezpiecznego poruszania się po ulicach (pod opieką osoby dorosłej).
  • odpowiadanie na zadane pytania.
  • nazywanie przedmiotów i ich kolorów (zabawek, ubrań, pojazdów, naczyń itp.).
  • odpowiadanie na pytania dotyczące wysłuchanego utworu
  • słuchanie piosenek o prostej linii melodycznej, śpiewanych przez nauczyciela; próby zapamiętywania tekstu i melodii
  • uczestniczenie w zabawach muzyczno-ruchowych:
  • ze śpiewem
  • rytmicznych
  • ilustracyjnych
  • uczestniczenie w zabawach z elementem naśladownictwa.