CZERWIEC

2. Kim będę gdy dorosnę.

3. Kolory lata.

4. Już wakacje!!!

• Motywowanie do zgodnego udziału w życiu grupy przedszkolnej; uświadamianie dzieciom ich praw oraz obowiązków.
  • Wdrażanie do samodzielności w codziennych sytuacjach oraz stosowania zasad kulturalnego zachowania się przy stole, w czasie uroczystości, w miejscach publicznych.
  • Wyrabianie poczucia odpowiedzialności za ład i porządek w najbliższym otoczeniu.
  • Rozwijane wrażliwości słuchowej jako przygotowanie do czytania i pisania.
  • Systematyczne rozwijanie sprawności narządów artykulacyjnych i umiejętności regulowania siły i długości fazy wydechowej.
  • Rozwijanie umiejętności porozumiewania się werbalnego i niewerbalnego.
  • Rozwijanie umiejętności związanych z porządkowaniem, klasyfikowaniem, przeliczaniem.
  • Rozwijanie umiejętności rozumienia i porządkowania zdarzeń przyczynowo-skutkowych i sekwencji czasowych.
  • Zachęcanie i motywowanie do codziennego pobytu na świeżym powietrzu jako warunku zdrowia i sprawności fizycznej.
  • Uświadamianie konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia.
  • Rozwijanie orientacji w przestrzeni.
  • Rozwijanie percepcji słuchowej i wzrokowej jako warunku dobrego przygotowania do pisania i czytania.
  • Motywowanie do uczestniczenia w życiu rodziny.
  • Kształtowanie postawy szacunku i równości w odniesieniu do wszystkich ludzi bez względu na narodowość, wygląd, kolor skóry, płeć, itp.