Akademia Aquafresh

Po raz trzeci dzieci z naszego przedszkola biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh. Celem programu jest:

• profilaktyka stomatologiczna skierowana na działania dzieci mające je zachęcić do codziennego dbania o higienę jamy ustnej.

Tematyka programu:

• "W Pastusiowej krainie"- poznanie bohaterów Pastusiowej krainy.
  • "Dbamy o zęby ze Szczotkusiem"- poznanie pojęć: zęby mleczne, stałe, dziąsło,nauka określania stopnie zużycia szczoteczki do zębów.
  • "Przeganiamy robaczka Próchniaczka"- rozumienie potrzeby systametycznego i starannego mycia zębów.
  • "Z wizytą u doktora Ząbka"-poznanie pracy lekarza dentysty, rozumienie konieczności odwiedzania gabinetu stomatologicznego.
  • "Nie tylko zęby nie lubią cukru"- podstawowe zasady zdrowego żywienia, poznanie roli minerałów i witamin.
  • "Dbamy o higienę"-podstawowe zasady higieny, jej przestrzeganie, przybory toaletowe.
  • Ruch to zdrowie"-znaczenie aktywności ruchowej w życiu człowieka.
  • "W zdrowym ciele zdrowy duch"-propagowanie zdrowego trybu życia.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej programu: www.akademia-aquafresh.pl, gdzie czeka wiele ciekawych materiałów w strefie dla rodziców i dla dzieci.