• Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji - projekt

• Zadanie 1 - Wprowadzenie do projektu.

Podczas pierwszego spotkania dzieci poznały kotka Amadeusza, wysłuchały wiersza "O kotku Amadeuszu i rozmawiały na temat jego wyglądu oraz przyjaciół, z którymi się wspaniale bawi i na których może liczyć. Dzieci poznały kocie zwyczaje, obejrzały film edukacyjny o kotach oraz kolorowały portret Amadeusza. Śpiewalismy i ilustrowaliśmy ruchem także piosenkę "Amedeusz". Dzieci bawiły się wspaniale,a uśmiech z ich twarzy nie schodził.

Zadanie 2 - Dzień Fair Play.

Wspólnie z kotem Amadeuszem obchodziliśmy Dzień Fair Play. Dzieci wysłuchały wiersza o kocie, który nie potrafił przegrywać, dowiedziały się co oznacza pojęcie "Fair Play", a także poznały zasady panujące podczas gry/rywalizacji. Rozmawialiśmy o naszych niepowodzeniach, przegranych i emocjach temu towarzyszących. Dzieci dowiedziały się, że podczas rywalizacji, gry liczy się nie tylko wygrana, ale także dobra zabawa. Dlatego też przedszkolaki świetnie się bawiły podczas gry dywanowo-planszowej, gdzie rzucali dużą kostka,a sami byli pionkami. Na koniec obejrzeliśmy film o zasadach Fair Play w sporcie, w zawodach.

Dzieci się wspaniale bawiły z kotem Amadeuszem!

Zadanie 3 - Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Podczas zajęć przedszkolaki wysłuchały wierszyka o "Kotku Amadeuszu, który grymasił przy jedzeniu", odpowiadały na pytania związane z przeczytaną treścią oraz wypełniały karty pracy przyklejając produkty spożywcze, które lubi jeść Amadeusz i których nie lubi. Dzieci opowiadały co lubią jeść, a czego nie lubią, rozmawiały o zdrowych produktach,  poznały piramidę zdrowego zdrowienia oraz wykonały własną. Największą atrakcją było samodzielne przygotowanie sałatki owocowej i spałaszowanie jej ze smakiem.

Zadanie 4 - Dzień Kota

16 marca świętowaliśmy Dzień Kota, czyli urodziny Amadeusza, który towarzyszy Nam od września. Rozmawialiśmy na temat ras kotów domowych oraz dzikich, a także o odpowiedzialności i potrzebach wszystkich zwierząt. Przypomnieliśmy sobie projektową piosenkę oraz wykonaliśmy prace plastyczną. Dzieci zamieniły się w kotki i świetnie się bawiły z piłeczkami, skacząc wesoło.